Bilimsel Açılım Akademi, 1998 yılından itibaren eğitim alanında çeşitli özel kurslarda ders veren idealist dört öğretmen tarafından Haziran 2008 tarihinde Mecidiyeköy merkezli kurulmuştur.

Kuruluşunun ilk yıllarında yetişkinlere yönelik eğitim verilen Açılım Akademi AÖF-KPSS-DGS-ALES-SMMM sınavlarına hazırlıkta  daha sonra da yabancı dil alanında bilinen, tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

Yabancı dil alanında kendine has yöntemler, ders programları, materyaller kullanarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine sadece sınıfta değil öğrencinin sosyal yaşamında da İngilizce konuşturmaya dönük programlarımız yoğun talep görmektedir. Öğrencilerimiz kurumu bir okul, kurs, dershane gibi görmemekte kullandığımız eğitim yöntemlerimizle sıkılmadan ve eğlenerek İngilizceyi öğrenmektedir.

Bilimsel Açılım Hakkımızda

Bilimsel Açılım Akademi yıl içerisinde geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile (Burslu İngilizce Eğitimi Projesi, Kumbara Eğitim Projesi vb.) özellikle orta ve dar gelirli öğrencilere hem İngilizceyi öğretmekte hem de okulda zorlandıkları derslerden yardımcı olmaktadır.

Sosyal sorumluluk projelerimizle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize uyguladığımız mülakat ile eğitim alanında ihtiyaç analizi yapıp kişiye has programlarımız ile orta ve dar gelirli öğrencilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz için yabancı dil eğitimimizin yanında okulda zorlandıkları tüm derslerden birebir ya da özel ders alma imkanı sunmaktayız. Özellikle LGS ve YKS hazırlıkta öğrencilerimize hem akademik hem de psikolojik destek vererek rehberlik etmekteyiz.

Yetişkinlere yönelik sadece akademisyenlerden oluşan eğitim kadromuzla tüm dillerde özel ders ya da grup dersleri vermekteyiz. Ayrıca kurumsal firma personellerine V.I.P Eğitim programımızla isterlerse şirketlerinde isterlerse kurumumuzda yabancı dil öğretmekteyiz.

Yetişkin eğitimlerimiz yabancı dil yanında kariyer sınavlarına yönelik de devam etmektedir.  AÖF-KPSS-DGS-ALES-SMMM sınavlarına hazırlıkta grup eğitimi ya da özel ders şeklinde hazırlamaktayız.

Bilimsel Açılım Akademi alanında uzman eğitim kadrosuna sahip  özel bir kurs olmanın yanında çocuklar ve yetişkinler için bünyesinde bulunan uzman pedagog ve öğrenci koçu ile bireysel eğitim danışmanlığı ile de hizmet vermektedir.

Bilimsel Açılım Akademi olarak Başöğretmenimiz, Kurucu Önderimiz  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün söylediği gibi; EĞİTİM ÇOCUĞU SEVMEKLE BAŞLAR düşüncemiz, mesleğe ilk başladığımızdaki heyecanımız ve 21 yıllık tecrübemiz ile faaliyetlerimize devam ediyoruz.